Czyli dlaczego warto podjąć współpracę.

O mnie.

Nazywam się Michał Bogusz. Jestem projektantem wzornictwa przemysłowego czyli industrial designerem. Ta praca to nie tylko zawód, ale przede wszystkim pasja, która pozwala na ciągłe poszerzanie horyzontów i współpracę z ekspertami z różnych dziedzin - od inżynierów przez specjalistów UX/UI i lekarzy, aż po marketingowców i przedsiębiorców, a przede wszystkim - przyszłych użytkowników. To właśnie interdyscyplinarność i możliwość ciągłego rozwoju sprawiają, że praca projektanta jest tak satysfakcjonująca.

Moje doświadczenie obejmuje projekty dla firm z sektorów takich jak medycyna, elektronika użytkowa, przemysł zabawkarski, motoryzacja i ekspozycje sklepowe. Przed rozpoczęciem kariery jako projektant, zdobyłem cenne doświadczenie pracując w przemyśle metalowym. Pozwoliło mi to na głębsze zrozumienie procesów produkcyjnych i stało się nieocenionym atutem w mojej pracy jako projektanta.

Poza prowadzeniem własnej praktyki projektowej, dzielę się wiedzą i doświadczeniem, ucząc podstaw projektowania na Wydziale Form Przemysłowych Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, której jestem dumnym absolwentem.

W pracy wykorzystuję szeroki zakres umiejętności, takich jak modelowanie 3D, rysunek odręczny, modelowanie fizyczne i druk 3D. Łączę to z dogłębną wiedzą na temat technologii produkcyjnych, w szczególności obróbki metalu, tworzyw sztucznych i drewna. Moje projekty są zawsze oparte na empatii dla wszystkich zainteresowanych stron, co pozwala mi tworzyć projekty o wysokiej jakości, które są zarówno funkcjonalne, jak i atrakcyjne estetycznie.

Osiągnięcia i nagrody:

  • 2011: Create More - konkurs na koszo-popielnicę miejską, 1 miejsce

  • 2012: "Link 2012 - zaprojektuj swój rower", wyróżnienie

  • 2014: "3xR - reduce, reuse, remake", 1 miejsce

  • 2015: "Rzecz Kreatywna", 1 miejsce

  • 2021: “Dobry Wzór” - laureat, urządzenie EKG Opus1, dla String Sp. z o.o.